Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Mechanika walki

Początkujący

Mechanika walki

Witam

Szukałem tego po całym formu, ale nie znalazłem.

Czy jest gdzieś napisana dokładnie i bardzo szczegółowo mechanika walki? Chodzi mi o to jak tak naprawdę od strony technicznej wygląda cała walka. Czy jest to po protu porównania ataku atakujących i obrony obrońców i kto ma więcej ten WIN ?

Czy Może ktoś ma pierwszy ruch w starciu?

co tak naprawdę dają wieże, ile tego dają i kiedy wieże biorą udział w walce, oraz ile razy.

Jak jest równica między np posłać 40 ludzi na bramę, a między 20 brama 10 lewe skrzydło 10 prawe.

Jeżeli jednostki mają różną wartość poruszania sie po mapie, to jak sie ma zróżnicowane wojo, to czy predkość poruszania całego woja jest równe najwolniejszej jednostce?

itd. itp
    Dalamar1024 @ 5

Początkujący
    Na pierwsze pytanie też bym chciał znać odpowiedź. Na pozostałe mogę odpowiedzieć

1.Wieże zwiększają liczbę żołnierzy broniących muru, im więcej wież i im wyższy ich poziom tym większa obrona muru.

2. W zależności od ilości broniących na murze i dodatkowych narzędzi obronnych trzeba dobrać taktykę ataku. Przykładowo jeśli zaatakujesz 40 tylko na bramę, to z wojskami które broniły skrzydeł spotkasz się w walce w warowni. Tam już nie są brane pod uwagę zabezpieczenia muru i dodatkowe narzędzia obronne. Jeśli zaatakujesz np. po 10 na skrzydłach, które były silnie bronione jest duże prawdopodobieństwo, że twoi woje zginą. Pozostała 20, która poszła frontem (np. wogóle nie bronionym) spotka się z pozostałym obrońcami w warowni, którzy przeżyli w walce o skrzydła. Tam już nie będą brane pod uwagę zabezpieczenia muru i narzędzia obronne. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

3. Prędkość armii jest równe prędkości najwolniejszej jednostki lub narzędzia oblężniczego (taran, drabina itp.)
    arturos998 @ 5

Początkujący
    Dzięki wielkie za to informację.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś informacje odnośnie mechaniki walki bardzo proszę o info
    Dalamar1024 @ 5

Gesperrt
    Witam
    A przy okazji wiadomo jaka jednostka ile ma udźwigu surowców przy ataku ?
    Chodzi mi czy każda jednostka tyle samo zabierze surowców po ataku na kogoś czy nie.
    A jeśli nie to która ile

Początkujący
    Tak można to sprawdzić. wejdź do koszar i kliknij informacje o danej jednostce. Tam masz dane o ataku, obronie i mi. ile dana jednostka moze splądrowac podczas ataku. (ikona z workiem z surowcami). Kazda jednostka ma inny udźwig.
    Dalamar1024 @ 5

Gesperrt
    Ty sąsiad nie głupi jesteś możesz się przydać pijusowi takiemu jak ja

Początkujący
    arturos998 zadał świetne pytanie odnośnie mechaniki
    również tego szukam
    interesuje mnie kto atakuje pierwszy jak idzie atak i czy jest rozbicie na strzelców i walczących wręcz?
    czy są jakieś fazy ataków (nie chodzi mi o mury i warownie, tylko fazy ataków na murach, fazy ataku w warowni ) chcę minimalizować straty/ zwiększyć efektywność ataków ale bez tej wiedzy jak mam to zrobić?
    może ktoś ma już taką wiedzę bo stracił kupę woja w różnych atakach i może do tego już doszedł po trupach?

np interesuje mnie atak na wrogich kuszników mając kuszników i piechura z maczugą
    - jeśli atakuję pierwszy to lepiej posłać kuszników, bo wybiją od razu wrogich kuszników
    - jeśli najpierw walą obrońcy to piechura z maczugą, bo ma wyższą obronę na atak z dystansu
    - jeżeli w tym samym momencie i liczy się obrona/atak danych jednostek w tym samym czasie obu stron to lepiej piechura z maczugą bo mają lepszy stosunek ataku/obrona niż kusznik
    dzięki za jakiekolwiek sugestie
    pozdrawiam

Wielki Diuk Uzal Awatar uzal
    Mieszka w
    Uzdrowisko Śląsk
    dobre pytanie.
    Lecz jedno zostało ustalone ataki idą falowo najpierw 1 fala potem 2 fala (gdzieś to juz było na forum ktos to wykładał nawet z obrazkami)

Gast
    Mieszka w
    HH
    Ciekawe pytanie. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. W poniedziałek postaram się udzielić jakichś informacji

Początkujący
    I ja chętnie dowiem się czegoś więcej. W tej chwili ciężko jest cokolwiek planować nie znając tych zależności
    Howk @ pl

UC , Game Veteran Awatar faybs2
    Mieszka w
    .....
    Najpierw idzie pierwsza fala ataku i wszystcy obrońcy na tą fale np.:
    wymyślę staty żołnierzy:
    Oburęczny atak 175 (wykorzystywane przy ataku) obrona przeciw walczącym wręcz 19 (wykorzystywane przy obronie) obrona przeciw dystansowcom 6 (wykorzystywane przy obronie)

No to gdy:
    Halabardnik atak 19 wykorzystywane przy ataku) obrona przeciw walczącym wręcz 195 (wykorzystywane przy obronie) obrona przeciw dystansowcom 64 (wykorzystywane przy obronie)

Obliczmy:
    O-Oburęczny H-Halabardnik
    OH-atak przeciw obronie,oburęczny walczy wręcz, więc halabardnik nie będzie bronił się przed długodystansowcem.
    O-atak 175 (atak jest wykorzystywany przeciw wszystkim w ataku)
    H-obrona 195 (obrona przeciw walczącym wręcz, tamta się nie liczy)
    No to:195-175=20 i halabardnik wygrywa walkę.....
    Gdy jest więcej żołnierzy np. O-10 i H-10 to halabardnik wygrywa walkę nie z przewagą 20 punktów tylko 200, bo 10x20=200.
    Przykład walki:
    Wartości prawdziwe:
    Obrońca:
    145 Halabardników 65 Zbrojnych
    Atakujący:
    150 Oburęcznych
    Obliczmy:
    Pierwsza ofensywa:
    150 O na 65 Z
    Z-obrona względem walczących wręcz-38
    O-atak-109
    65x38=2470
    150x109=16350
    16350-2470=13880
    Druga ofensywa:
    H-obrona względem walczących wręcz-135
    150x135=20250
    20250-13880=6370 punktów przewagi obrońcy......
    w przypadku narzędzi np. 100% premii to mnożymy tą liczbę x2........
    Podsumowując, większą szansę na zwycięstwo ma oczywiście atakujący, bo to od niego zależy czy wygra czy nie ,
    przez jego przygotowanie do ataku........
    Kolejność żołnierzy wysyłanych na mur zamkowy można znaleźć w sterfie obronnej w zamku....
    Kolejność nic nie zmienia no i tak wygra lepszy.........
    Dziękuję za uwagę i Pozdrawiam........
    International:1

[B][I][COLOR="#9acd32"]ValhallaTitanPL (G.R.O.M., tylko polska, PolskaWojownicy)

Początkujący
    ok dzięki za wstępne wyjaśnienia

a jaką obronę ma chłop? no i te nowe jednostki z misji zimowej? jak to policzyć?

nadal nie rozumiem wszystkiego ale dam bardziej obrazowy przykład, (bo też giną atakujący, nawet jak mają przewagę)
    dam przykład który coś wniesie
    atak na barona 10 kusz lub 10 kusz + drabina
    obrona to 1 pika 1 maczuga 1 kamień, no i mur 20%
    1 przypadek
    atak 10 kusz X 39 = 390
    obrona - tylko dystansowa [8 (pika)+23(maczuga)]X 130%(mur 20% i kamień 10%,) = 40,3
    w tej walce atakujący wygrywa, ale ginie jedna kusza! czemu? bo obrona jest o 1,3 większa niż atak jednej kuszy.

2 przypadek
    atak 10 kuszX39 390
    obrona (8+23)X120%(mur+kamień-drabina)= 37,2 - w tej walce nie ginie żaden atakujący, bo w sumie obrońcy nie są w stanie zabić 1 kusznika

to jest łatwo policzyć, ale jak policzyć ręcznie mieszane ataki, kto atakuje pierwszy, kto się broni? jak jest to liczone czy najpierw zginie. rozumiem że najpierw ginie 1 typ wojska określany przez atakującego/obrońce, ale jak w ataku idą kusze i maczugi to co wtedy? jakoś proporcjonalnie się to rozkłada? to jest dla mnie dużą zagadką

przydałby się jakiś program liczący (analizer) w którym przed walką możemy przeliczyć co dla nas jest lepsze i gdzie lepiej uderzyć, lub chociaż dokładny opis działania systemu walki obowiązującego w grze zrobiony przez jego twórców, tak aby jakiś gorliwy gracz mógł opracować program liczący dla graczy

pozdrawiam
    Steton @

Początkujący
    ok to teraz mam coś co znów utrudni liczenie
    atak 11 kusz i 1 drabina ( 0 strat własnych)
    obrona 1 pika 1 maczuga 1 smoła (40%)
    atak - 429 (11X39)
    obrona (8+23)X150% (mur+smoła-drabina)= 46,5 powinien zginąć kusznik ale żyje, czemu?
    czy ja coś źle licze? jeśli tak, to jak jest dobrze?
    Steton @

Początkujący
    Może po prostu drabina nie jest doliczana do siły ataku.
    Ostatnio edytowane przez BLACK RAVEN ; 18.12.2011 o 16:50
    BLACK RAVEN @ pl

UC , Game Veteran Awatar faybs2
    Mieszka w
    .....
    Drabina pomaga przy ataku a nie przy obronie.
    International:1

[B][I][COLOR="#9acd32"]ValhallaTitanPL (G.R.O.M., tylko polska, PolskaWojownicy)