Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Wątek: kalkulator strat

haad
    Gast

kalkulator strat

Wiem że połowa zainteresowanych mnie powiesi, a druga połowa zastrzeli, ale trudno, słowo się rzekło ;-)

Znany zapewne niektórym Einstein13 umieścił link do optymalizatora strat. Mnie nie było stać na coś takiego, głownie ze względów czasowych, ale...

Chciałbym przedstawić szacownej społeczności GGE prosty i dość surowy kalkulator strat (tak, kalkulator, a nie optymalizator). Wszystkie dane są jawne, można spokojnie podejrzeć formuły użyte we wzorach :-)

Jak to działa? W obramowanym polu w części zielonej podajemy odpowiednie wartości dla obrońcy, w części czerwonej dla napastnika. Obramowana część niebieska to wynik.

Żeby jednak za dużo nie tłumaczyć, arkusz wysyłam wypełniony, zgodnie z danymi z ataku umieszczonego na screenach (lewa flanka, pierwsza fala).

pogl_ogol.PNGpogl_wojsko.PNGpogl_mury.PNG

mur: 3 poziom, fosa zwykła, dziesięcioprocentowa, jak mocne piwo ;-)

A to rzeczona maszynka do liczenia strat:

https://www.dropbox.com/s/y62ec1uepm...alkulator.xlsx

Miłej lektury wzorków, współczynników, przeliczników wszystkim tym, którzy zechcą zajrzeć "pod maskę" maszynki. Chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości :-)

Pozdrawiam serdecznie, haad.

Ps. link skopiowany z postu nr 3.
    Ostatnio edytowane przez haad ; 14.11.2012 o 01:51 Powód: dopisek Ps.

Weteran
    Mieszka w
    między Szczecinem a Rzeszowem
    Cytat Zamieszczone przez haad Zobacz posta
    Wiem że połowa zainteresowanych mnie powiesi, a druga połowa zastrzeli, ale trudno, słowo się rzekło ;-)
    A nie da się powiesić i zastrzelić jednocześnie?!?
    Nie po to pracowaliśmy, żebys sobie to pokazywał wszem i wobec!
    Lepiej mi się nie pokazuj na oczy, bo zaraz powstanie wiele kalkulatorów on-line i nie zdążę tego wszystkiego spisać w serwisie Braknie miejsca na stronie?

Nie wiem, jak inni, ale plik wydaje się być źle wysyłany przez ten serwis, więc trzeba się wysilić, żeby go dobrze otworzyć. Też mieliście ten problem? Jeśli nie, to zapomnijcie, co powiedziałem
    Einstein13

haad
    Gast
    Ok, to w razie czego umieszczę jeszcze w innym miejscu. Zaraz podam link.

https://www.dropbox.com/s/y62ec1uepm...alkulator.xlsx

Uże. Powinno teraz śmigać ;-)
    Ostatnio edytowane przez haad ; 11.11.2012 o 11:24

Weteran
    Mieszka w
    Zostaw!
    Niech się ludzie natrudzą z wejściem!
    Dajesz im gotowce :/ To co się nauczą?
    Einstein13

haad
    Gast
    A co Ty ich chcesz tak uczyć, a? ;-)

Weteran
    Mieszka w
    No sorry, chyba po to istnieją szkoły i uczelnie wyższe, żęby się czegoś nauczyć W tym myślenia.
    Daj im wędkę, nie rybę, to wtedy będą lepszymi ludźmi
    Einstein13

haad
    Gast
    no nie będę wymagał od nikogo by wzory sam "wymóżdżał"... A znając życie, to co podałem to faktycznie jest wędka, tyle że trochę lepsza. Kija z nitką bym nie dawał, znasz mnie przecież ;-)

Jeszcze ważna sprawa: link na dropboxi'e ma nieco poprawiony "interfejs". Dodałem jedną funkcję w celu ułatwienia odczytu wyniku, głównie obrońcy. Ale kto lubi współczynniki temu pierwszy link wystarczy ;-)
    Ostatnio edytowane przez haad ; 11.11.2012 o 14:01

Weteran
    Mieszka w
    Zaraz zrobisz cały kalkulator strat Ze wszystkimi jednostkami i wogóle
    Taki bajer :d
    Einstein13

haad
    Gast
    Co to to nie, za leniwy jestem żeby jeszcze robić tabelki ze statystykami jednostek. Wolę żeby każdy sam sobie wpisał to czego potrzebuje. Potem pojawią się nowe jednostki i co? Na nowo zmieniać? Co to to nie, miała być tylko wędka, i jest wędka, nic więcej ;-)

Weteran
    Mieszka w
    A ja i tak widzę tutaj smaczną rybkę Wprost upieczoną na ruszcie
    Mamy inne podejście do tej samej sprawy, ale ok
    Przynajmniej ci, co chcą, zrobią nowe kalkulatory strat A Ci, co nie chcą- ich strata
    Einstein13

haad
    Gast
    Chwała dla tych co widzą rybkę, to moim zdaniem zasłużony prezent dla nich, nie sądzisz? A reszta zadowolić się musi wędką ;-)

No i dziś Święto, Wojsko Polskie świętuje, więc czemu nie wesprzeć użyteczną maszynką polskich armii na serwerze pl1? Wirtualnych co prawda, ale zawsze :-)

No i jeszcze: Ein, smacznego oczywiście :-)
    Ostatnio edytowane przez haad ; 11.11.2012 o 16:06

Weteran
    Mieszka w
    Chyba że tak
    To już się zgodzę
    Einstein13

Początkujący Awatar zahabej
    Mieszka w
    polska
    Mnie jako początkującego bardzo kręcą tabele, od 2 dni siedzę w excelu i przeliczam, sprawdzam po klilu radach Einsteina zaczynam coś ogarniać ;-) Myślę że jak ktoś dociekliwy to doceni, ja doceniam.
    Zahabej

Weteran
    Mieszka w
    Oj tak
    Po burzliwej dyskusji z haadem (za kulisami) stwierdzam, że haad ma rację podając gotowe formuły excelowskie każdemu, kto chce.
    Aby były one bardzo użyteczne wymaga to odrobiny znajomości tego programu i troszkę większej pracy. Silnik jest gotowy, trzeba dorobić kółka i kierownicę

No i ostatecznie trzeba użyć takiego organu zwanego mózgiem. Niektórzy zapomnieli, że coś takiego siedzi w głowie, ale trzeba ruszyć to cuś i po odpowiednich modyfikacjach ma się dobrą maszynkę do obrony i ataku
    Kto dociekliwy- jak powiedział zahabej- ogarnie Ogarnie nie tylko ogólne bitwy, ale też szczególne
    Einstein13

haad
    Gast
    Ein, no ba ;-) Sczególnie te... szczególne ;-) Zahabej, niech zgadnę, jesteś nowym członkiem ZP? :-D Pozdrawia Cię dawny weteran zakonu ;-)
    Ostatnio edytowane przez haad ; 12.11.2012 o 01:01

UŁANI Awatar Paweł11291
    Mieszka w
    Włocławek
    Nie wiem, ale ja to co tu podales, wiem na oko.
    Wiec nie bede sie w to bawic. Szczegolnie, ze jak atak idzie na Ciebie nigdy w 100% nie wiesz jak jest ustawiony. To samo gdy Ty atakujesz, nie wiesz co Cie spotka
    Gen. ds. militarnych UŁANÓW. Jeśli straciłeś wioske, zostałeś spalony lub utraciłeś posterunek, zapewne było to w moich planach. Wiec wara od moich członków.

haad
    Gast
    Naoko to piękne imię japońskie ;-)

A teraz serio: przydaje się chociażby do misji. I minimalizacji strat na baronach. No i... jako dobra rozrywka i ciekawostka. Mimo wszystko zachęcam do przetestowania.

Wszystko co piszesz to prawda, ale po przetestowaniu wiadomo przynajmniej jakie błędy się popełniało przy ustawianiu maszynek. To był zawsze, jak zapewne wiesz, najbardziej delikatny moment, dobry ich dobór ;-)

Weteran
    Mieszka w
    Cytat Zamieszczone przez haad Zobacz posta
    Zahabej, niech zgadnę, jesteś nowym członkiem ZP?
    Pudło, haad!
    Zahajeb zapytał o kilka spraw, to mu odpowiedziałem A że człowiek inteligentny, to współpracujemy na innej płaszczyźnie
    Einstein13

UŁANI Awatar Paweł11291
    Mieszka w
    Włocławek
    Nie mam czasu by to testowac, a roznice strat 1-2 jednostek jakos nie robia na mnie wrazenia.
    Po za tym, u nas jeden z graczy juz dawno dal taki kalkulator. Jednak nie dzielimy sie taktykami z sojuszu
    Gen. ds. militarnych UŁANÓW. Jeśli straciłeś wioske, zostałeś spalony lub utraciłeś posterunek, zapewne było to w moich planach. Wiec wara od moich członków.

Weteran
    Mieszka w
    A myśmy stwierdzili, że lepiej się podzielić niż miałoby się to zmarnować.
    Einstein13

Uprawnienia umieszczania postów